Čiary naznačujúce trojuholník majú pod sebou vždy legendu, z ktorej výjdu trojpísmenné slová (v každej sekcii abecedne zoradené).
Čiary opačného typu majú k sebe priradené päťpísmenné slová.
Veľkosti trojuholníčkov sa zmenšujú s faktorom 3.
Jednotlivé sady slov:
Ak si pre každý trojuholník napíšeme jeho trojpísmenné slovo do vrcholov tým istým smerom, vieme ich priložiť k stranám väčšieho trojuholníka tak, aby po obvode vznikli príslušné päťpísmenné slová. K prvému veľkému trojuholníku takto priložíme tri stredné a ku každému z nich už len dva malé (treťou stranou sa dotýka veľkého).
Na obrázku je veľký trojuholník a k nemu priložené tri stredné. Fialovou farbou je znázornená cesta, po ktorej sa dá prečítať „ariel“. Ku každej vonkajšej strane teraz ešte treba priložiť jeden malý trojuholník.
Vyplnená krížovka má teda tvar známeho fraktálu: Kochovej vločky. Na vonkajších cípoch malých trojuholníčkov dostaneme medzitajničku KRSTNÉ AUTORA, no a krstné mená autora vločky (Niels Fabian Helge) potom použijeme ako kľúč pre Vigenerovu šifru a prečítame si skutočnú tajničku.
Tajnička znie NIE NA KRAJI BOCNEJ ANI V BOKU STREDNEJ. Obe tieto lokality existujú, ideme do tretej ktorá pri nich tiež existuje a logicky ich dopĺňa: do stredu Krajnej ulice.
Pridávam sa ku chvále, za mňa najrajšia šifra hry! Počas lúštenia všetko postupne do seba zapadfalo a fungovalo presne tak, ako sme chceli.
@Petr tiež sme od Sierpinského trojuholníku dokonvergovali tam, kam mali.
Moc pěkná šifra, i když jsme na ní prohráli titul. Analýza zabere nějaký čas, pak už se začínají nějaké struktury rýsovat a nakonec z toho ta Kochova vločka vyplyne. Já jsem se pořád snažil udělat z toho Sierpinského trojúhelník, což taky jde, ale nepasujou pak písmena do sebe. Pak jsme se snažili dělat ještě horší harakiri, ale když jsme zjistili, že Frajeri odešli celkem brzo, tak už jsme to museli vzít do ruky a prostě přečíst. Škoda toho zdržení, ale na vítězství jsme stejně neměli.