Zadanie

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Jano (Štvrťžblnk)

17. jún 2023 14:29

@Yfo presne toto napadlo aj nám, venovali sme tomu dosť času tiež v spojitosti s Braillom a nič z toho. Potom sme sa už nevedeli od toho vymaniť.

Yfo (Error 37)

16. jún 2023 7:45

Ciernobiele obrazky niekedy znamenaju to, ze princip sifry je zalozeny na farbach. No a tu neznamenali :)
A skoro vsetkym sa dala priradit nejaka kombinacia bielej, ciernej a sedej (co je kombinacia bielej a ciernej).
Sachova figurka je bud biela alebo cierna, ovca je biela alebo cierna, zebra je ciernobiela, mrak moze byt cierny aj biely (aj sedy), labut je cierna aj biela, dokonca aj paradajky su aj cierne aj biele, tucniak je ciernobiely, nosorozec bol cierny aj biely (oba nedavno vyhynuli) dokonca aj vevericku som nasiel aj ciernu aj bielu :)) Vyzera to na tri braillove pismena - tiez ciernobiele gulicky. A nakoniec to nic neznamenalo :)

Michal (#dnes_šifrujem)

12. jún 2023 17:58

Pomerne vela casu sme venovali brailovi a transformacii na zvierata (samozrejme bez uspechu)
hrad -> had, mrak ->rak, konar -> komar, vlak -> vlk, jazdec ->jazvec

Katka (Rodicia v nudzi)

12. jún 2023 14:17

Mne sa tato sifra velmi pacila, ale tiez nas dlho trapil Braill..:-) Mylilo nas rozne prevedenie obrazkov (obrysy, detaily..)

Ajka (Pár koliesok navyše)

12. jún 2023 11:26

Páči sa mi princíp. Mne trochu vadilo, že niektoré zvery sú iba obrys (bez očí) a niektoré s očami. Ale braille nedával zmysluplne slovo.

Hovorca (Štyria tankisti a pes)

11. jún 2023 21:46

V tejto šifre sa dá všeličo ďalšie vymyslieť. Nazvem tučniaka Linux a spojím s vlakom (okej, toto je trochu pritiahnuté za vlasy). Mimochodom, lokomotívu prirodzene pomenujem vlak a spojím ju s veveričkou (čo sedí úplne krásne).

Jednotlivé kroky ("okej, treba to nejako pomenovať a niektoré sú viacznačné" a "Neviem, buď sa to číta po stĺpcoch alebo sa do toho nejako nakreslia písmenká" v približne takomto znení) v tíme zazneli a napriek tomu sa nám to nepodarilo vyriešiť. Pre mňa rozhodne jedna z ťažších šifier a to bola nápovedná :)