Zadanie

Na štarte tímy dostali v štartovej obálke mapu bratislavského metra (kliknite pre väčšiu verziu):

a nasledujúcu sadu inštrukcii:

Vďaka Brieždeniu má Bratislava konečne metro! A dokonca hneď šesť rôznych liniek! Schému metra ste dostali na samostatnom papieri. Každá linka je jednou farbou, krúžky sú stanice na linke, biele ovály sú prestupné stanice.

Vaše heslo je tu:

K tejto šifre existujú špeciálne nápovedy:

Zadanie rébusového žolíka:

Zadanie smetného žolíka:

Ak to potrebujete, tu si môžete pozrieť postupne zverejňované názvy staníc: pdf s hintami.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Petr (Vepři ve při)

12. jún 2023 11:28

Pěkné! Měl jsem dost podobnou šifru v šuplíku takhle, ale tohle provedení je hezčí. Ten počet průniků je impozantní.

mišof (Organizátor)

11. jún 2023 23:53

Ideu šifry s prekryvmi rôznych postupností som mal v poznámkach už asi dva roky a vždy tomu niečo chýbalo do dobrej realizácie, až tu som potom prišiel na to, že keď sa to použije na štartovú aktivitu s postupnými hintami tak to vie fungovať lepšie ako keby to bola len samostatná šifra. Nápad schovať ešte jednu postupnosť do posledného infa pred hrou je asi týždeň starý :)

Podobne stará je celá sada vtipov na tému "niečo iné". Šifry samotné (08, 13) sú výrazne staršie, ale až pri dokončovaní štartu som vymyslel gag s tým, že na obálke bude napísané "list papiera, na ktorom je niečo iné" a potom vytiahnete veci z obálky a tam bude to "niečo iné" literally. A potom sa tento nový názov stihol ešte dostať do záverečnej podoby nápovedy 08 aj zadania 13 :)

Jožtek (Krásni, Múdri, Starí)

11. jún 2023 23:25

Krásna šifra na štart veľmi sa mi páčila. Obhali sme kontajnery. Rébus nám moc nešiel, tam sme iba našli rib eye steak. Zatiaľ sme sa pustili do rekonštrukcie cesty, ktorá vyšla jednoznačne, tak sme boli radi. Začali sme dúmať nad stanicami. Povedali sme si, že chceme hviezdičkovú stanicu a radšej čiernu, nech vidíme dve z jednej. Tak bežím za orgmi, zistím, že až od 9:45 sa dá pýtať :D, tak si píšem stanicu Hotel do papiera. 9:45 dostávame stanicu dáždnik, čo kus kazí (málo pravdepodobnú) teóriu, že to budú nejaké stanice či reálne miesta. Po čase mám uvedomenie: "Aha, dáždnik a potraviny sú v pokynoch a čierna na ne sedí." Tak identifikujeme ďalšie, vypíšeme hviezdičky. Snažíme sa hľadať asociáciu na tých 6 vecí. Potom si všimneme, že RDDINA vyzerá ako RODINA, opravíme chybu a máme.
Pokyny pred hrou sa kedy dostali do šifry? Z vysvetľovania vzorákov som mal pocit, že nie veľmi skoro. :D Tak sa chcem poďakovať.Spravilo mi to veľkú radosť, že som si zvládal periférne držať v hlave, že pokyny sú dôležité a využiť to.