Zadanie

Zadanie vo formáte PDF.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Jano (Štvrťžblnk)

13. jún 2023 11:27

My sme gumovali a vyšlo všetko na prvý krat. Akurát, že na konci sme prečítali, 2. 4. a 6. písmeno po stĺpcoch, vyšlo nám BVS, ktorého budova je relatívne blízko. Tak sme sa prešli tam a späť a stratili sme minimálne hodinu.

Yfo (Error 37)

13. jún 2023 9:43

Posuvali sme v “exceli” (google sheets) :)
Precitali sme 2., 4. a 6. pismenko a vyslo SKJ (nie syr, hehe). Mali sme tu tajnicku pred ocami a nie a nie ju precitat, ach :)

Jožtek (Krásni, Múdri, Starí)

11. jún 2023 23:41

Veľmi pekná šifra a osobne mi dosť zdvihla náladu po znechutení 5kou a 6kou. Hneď som si začal kresliť, všímam si, že štvorce sa nikdy neprekryjú. Zvyšok tímu spočítal zatiaľ 26 štvorcov, tak jasné, čo mám robiť. O chvíľu je tabuľka a prvá časť tajničky. Potom istý čas dúmame, čo s tým. Našťastie Pedro dostáva nápad, že sa bude posúvať. Poposúvame. Prečítame 2., 6. a 4. písmeno z prvého riadku a máme SYR. Tak dumáme, čo za budovu to môže byť :D Príp. či sme nespravili niečo zle. No nakoniec si všimneme BANCIK v druhom riadku a je nám jasné, ako sa to má čítať.

Posúvali sme na tablete so smartpen. Išlo to dosť v pohode. Prstom zmažem a perom napíšem písmenko na nové miesto. Ešte som mal pripravené euroobaly a whiteboard, čo na takéto veci funguje tiež veľmi dobre. Minulý rok sme tak riešili nejakú posúvaciu nápovednú.

Ondro (#dnes_šifrujem)

11. jún 2023 22:51

My sme rozstrihali jedny z pocetnych pomocok. Nastastie nie tie zo startu :)

Petr (Vepři ve při)

11. jún 2023 22:26

My jsme stříhali i gumovali a gumování vyhrálo (i proto, že jsme v posouvání udělali nějakou chybu)

Edita (rodičia v núdzi) (Rodicia v nudzi)

11. jún 2023 18:58

My sme posúvanie robili na tablete strihanim a posúvaním kúskov obrázka. Pre mňa úplný magic! Na papieri by som to sama v zivote neurobila správne. Aj keď abecedu som dokázala rozložiť… my sme sa zasekli na poslednom kroku asi 3 hodiny… hľadali sme 3 pismenovu skratku. Boli sme pri všetkých budovách v okruhu 2km. Nakoniec nám to doplo o 20:45 a manžel dobehol na správne miesto 2 minúty pred koncom hry…

Danka (Sprejeri Frajeri)

11. jún 2023 18:22

Táto nám po jedle pekne spravila chuť. Všetko fungovalo tak, ako sme chceli a od odhalenia 26-ky sa v podstate lúštila sama. Otázka tímom: strihali ste alebo gumovali? My oboje a guma vyhrala na plnej čiare.